BLACKROLL TEAM

26 / 01 / 2017

Przedstawiam Wam moje skarby, które nie jeden raz uratowały mnie przed wizytą u fizjoterapeuty. ? Systematycznie rollowanie przynosi naprawdę świetne efekty! Tak się składa, że to właśnie Blackroll mi towarzyszy w tych bólach i szczerze nie narzekam bo rozluźnia i zmniejsza bolesności mojego ciała, a tym samym polepsza moje samopoczucia! ? Może się wydawać, że jest ich dużo, ale uwierzcie mi, iż każda z nich działa na inne części ciała.  Poniżej opisze do czego służą mi te pozornie wyglądające “zabaweczki”. Będzie stricte technicznie ale też opisze moje subiektywne odczucia.

Blackroll Duoball to te czarne podwójne piłki zaprojektowane do precyzyjnego rozluźniania mięśni i powięzi wzdłuż kręgosłupa. Tak, tak masuje sobie plecy jak i kark, które przez treningi na crossficie, ale też ludzki stres są często spięte do granic możliwości.

Natomiast to niebieskie małe podłużne cudo to Blackroll Mini, który służy do intensywnej regeneracji i rozluźniania mięśniowo-powięziowego wybranych partii ciała. Stworzone do głębokiej i efektywnej relaksacji stóp, łydek, ramion, przedramion i dłoni. Ja osobiście używam go do stóp i baaardzo sobie chwalę to “urządzenie”. Baaardzo mi pomógł w momencie kiedy naciągnęłam sobie wewnętrzne ścięgno w stopie  i systematyczne wieczorne rollowanie polepszyło mój stan do tego stopnia, że mogłam wrócić do biegania po tygodniu!

Różowe i niebieskie piłeczki o wielkości 8 cm i 12 cm Blackroll Ball służą do punktowej i dogłębnej relaksacji mięśni i powięzi. Piękne działają na moje rejony karku, ale też na pośladki  ? Uwierzcie mi zaniedbane mięśnie w początkowej fazie rollowania bolą przeokrutnie, ale też się można do tego bólu przyzwyczaić i nawet polubić.

Na zakończenie zostawiłam sobie największy roller tzn. Blackroll Standard. To czarne narzędzie tortur  o średniej twardości  służy do kompleksowej regeneracji i rozluźniania mięśniowo-powięziowego całego ciała. Katuje nim nogi, łydki jak i plecy.

Jako podsumowanie przytoczę słowa od Blackroll’a – zamieścił je u siebie na stronie, a wszystko mądrze ujęte w trzech punktach ===> 1. Systematyczne korzystanie  wpływa na zwiększenie nawodnienia i elastyczności mięśni wraz z otaczającymi je tkankami powięziowymi. 2. Automasaż za pomocą ekipy rollującej to skuteczna forma prewencji przed kontuzjami, a także uzupełnienie terapii w celu przyspieszenia powrotu do zdrowia i aktywności fizycznej.        3. Z niewielkim wysiłkiem osiągamy  wzrost mobilności, poprawę postawy oraz ogólne polepszenie samopoczucia.

Ewa Goska ❤

? NAILS by Esy Floresy Nails

RELATED POSTS