Cocoa Oatmeal Cookies

07 / 02 / 2016

Processed with VSCOcam with hb1 preset

by Ewa Goska

Jak pisałam w ostatnim moim poście od czasu do czasu zaserwuje Wam proste do zrobienia fit/healthy jedzenie. Jest to coś nowego na tej stronie, ale stwierdziłam, że równie jak modą i sportem interesuje mnie zdrowa kuchnia i chciałabym się z tym z Wami podzielic.

????????

Od razu zaznaczę, że nie znajdziecie tutaj przekombinowych przepisów – jak widzę długa listę składników i opis to od razu go żegnam – choruje na brak czasu i nie staram sobie utrudniac jeszcze kuchni, najważniejsze dla mnie, aby było zdrowo i smacznie. ✌?

Na pierwszy ogień pokażę Wam arcy-proste ciasteczka owsiane, które znalazłam u Marty z Feed Me Better.  Tutaj muszę Wam się przyznac, iż ta strona towarzyszy mi już trzeci rok odkąd zaczęłam sama piec, gotowac, zaglądam do niej cały czas, bo wiem, że zawsze znajdę tam coś łatwego i zdrowego do zrobienia. Poniższe pyszności są dla mnie idealnie na śniadania, czy to 1-wsze czy 2-ie, ale też idealnie komponują się do kawy, herbaty. ✌? Od siebie dodałam cynamon, kakao i wiórki kokosowe.

KAKAOWE CIASTKA OWSIANE
1 szklanka płatków owsianych / 2 dojrzałe banany /1 łyżka oleju kokosowego / 2 łyżki pestek  słonecznika / 2 łyżki kakao / 2 płaskie łyzeczki cynamonu/2 łyżki wiórków kokosowych

Banany miksuje przeważnie blenderem, dodaje olej kokosowy, płatki owsiane, pestki słonecznika,wiórki kokosowe, cynamon, kakao. Mieszam wszystkie składniki i odstawiam na 10 minut. Nastepnie rozgrzewam piekarnik do 180 stopni, wykładam blachę papierem do pieczenia.  Nakładam po dużej łyżce masy na papier do pieczenia i spłaszczam na kształt owalny. Jak już nałożę wszystko to wkładam blachę do piekarnika i piekę przez około 15 min. Na końcu uzyskuje przepiękny zapach cynamonu i kakaa w całym domu plus widok brązowych słodkich owsianych słodkości.

Jedno takie ciastko a tyle szczęścia!  ??

RELATED POSTS