UWAŻAJ NA KAWĘ!

21 / 08 / 2017

Kocham kawę miłością przeokrutną i dlatego też, ze swojego doświadczenia postanowiłam dodać trzy grosze na jej temat. Sprawa będzie dotyczyła…przedawkowania tejże tak uwielbianej ambrozji. Tak się złożyło, że przez ilość rzeczy, które miałam ostatnio na głowie po prostu zapędziłam się i przez dłuży czas piłam baaardzo dużą ilość kawy. Odbiło mi się to dosyć szybko, bo po tygodniu zauważyłam kilka oznak, które mnie lekko przeraziły. Z tego względu, że nauczyłam się słuchać swojego organizmu a nie walczyć z nim zaprzestałam szaleć w kolejnymi filiżankami.

Faktem jest to, że kawa bardzo szybko pobudza Nasz organizm, ale również poprawia pamięć i koncentrację. Taki idealny przyjaciel w tak bardzo pędzącym świecie! Jednak co w nadmiarze zawsze prędzej czym później zaszkodzi. Ja już wiem, że dwa podwójne espresso w ciągu dnia to dla mnie za dużo! Pamiętajcie, że dla przeciętnej osoby ilość zamyka się w max 3 filiżankach. Jeżeli przekroczymy tą magiczną dawkę to po jakimś czasie odczujemy skutki przedawkowania. A jeśli zastanawiacie się, czy przypadkiem to Was zaczyna dotyczyć zapraszam poniżej, znajdziecie tam kilka moich objawów, które mnie zatrzymały i przestraszyły.

  1.   powieka mi drżała – miałam z tym dosyć dłuuugi problem, tzn. w przeciągu kilku dni prawa powieka mi drżała przez kilkanaście minut i do tego kilka razy w ciągu dnia :( ogólnie nie jest to miłe uczucie, utrudniało mi to pracę –  badania pokazują, że kofeina wyzwala uwalnianie substancji pobudzających serotoninę i noradrenalinę, które mogą pobudzać nerwy do wywoływania skurczów powiek
  2. serce pędziło – przyspieszony oddech, uczucie napięcia w klatce piersiowej tego nie można bagatelizować, każda kolejna filiżanka to sygnał dla serca, aby pracować na wyższych obrotach. Pamiętajcie, iż poziom ten wyrównuje się dopiero po godzinie i należy przeczekać kilka godzin do następnej porcji. Organizm będący ciągle w stanie pobudzenia nie jest naturalnym stanem, dąży on do wyciszenia. Tego stanu nie należy przeciągać w nieskończoność.
  3.  biedny żołądek – często dokuczały mi skurcze żołądka, które nie były komfortowe w sytuacjach towarzyskich lub baaa podczas treningu :( tak naprawdę to poziom soków żołądkowych po spożyciu kofeiny wzrasta i wówczas procesy trawienne przebiegają szybciej, dlatego też osoby, które praktykują picie kawy na przykład na czczo szybko wędrują do toalety
  4. ręce drżały – kilka razy miałam tą “przyjemnośc” patrzenia na swoją drżącą rękę, tak naprawdę to ta kochana kawa nie tylko pobudza Nasze serce ale też ośrodkowy układ nerwowy i oprócz drżenia rąk mogą dołączyć bóle głowy czy zawroty głowy!

Ewa Goska ❤

ALL clothes ===> Diverse  

 

 

 

RELATED POSTS